Reaksiyon Kimya Ar-Ge Merkezi Oldu

Boya ve Yapı sektörüne yenilikçi çözümler sunan öncü kimya şirketi Reaksiyon Kimya’nın , Ar-Ge Merkezi kurma başvurusu T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylandı.

Reaksiyon Kimya araştırma altyapısının Ar-Ge merkezi statüsüne geçmesi ileri teknolojiye sahip laboratuvarlar ve uzman kadrosuyla şirketin inovasyon yeteneklerinin güçlendirilerek yeni ürünlerin, süreçlerin ve teknolojilerin geliştirilmesi adına önemli bir kilometre taşı olarak değerlendiriliyor.

Bu gelişme ile Reaksiyon Kimya’nın sektördeki en son trendleri takip ederek, rekabet avantajı sağlayacak yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerin keşfedilmesine odaklanacağı öngörülüyor.

Reaksiyon Kimya Genel Müdürü Sinan Bülbül yaptığı açıklamada; “Bu süreçler Reaksiyon Kimya‘nın Ar-Ge faaliyetlerine verdiği önemi ve Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki potansiyelini destekleme taahhüdünü bir kez daha ortaya koymaktadır.

Ar-Ge Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte sektörde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak için daha da fazla yenilikçi projeye odaklanacağız. Reaksiyon Kimya olarak, Ar-Ge Merkezi onayımızın bize sağladığı fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve müşterilerimize daha yaratıcı

ve etkili çözümler sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye’nin ve dünyanın değişen ihtiyaçlarına cevap verecek yenilikçi çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Amacımız, üstün kalitede sürdürülebilir çözümlerle sektörü geleceğe taşımak ve uluslararası pazarda rekabet gücümüzü artırmaktır” dedi.