2003 yılından bu yana Boya ve Kaplama sektöründe üretim ve tedarik zincirinin öncülerinden Reaksiyon Kimya A.Ş. , Alman Zschimmer & Schwarz firması ile imzaladığı Exclusive distribütörlük anlaşması ile yeni ürün gruplarının Türkiye pazarında tanıtımı için ilk adımı attı.

Ahşap, beton, tekstil ürün gruplarının yüzey kaplamalarında çevre dostu, yenilikçi fonksiyonel Su bazlı akrilik emulsiyon ürün gruplarının Lansman toplantıları PaintIstanbul Turkcoat 2022 fuarında gerçekleştirilecek.

Reaksiyon Kimya A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ceyhan “Çevresel faktörler ve küresel ısınma etkileri göz önünde bulundurulursa boya sektöründe solvent bazlı ürün gruplarının yerini su bazlı sistemlere bırakacağını düşünüyoruz. Reaksiyon Kimya A.Ş. olarak biz de hem üretimini yaptığımız ürünlerde hem de temsilciliğini yaptığımız ürün gruplarında karbon ayak izini azaltma yönünde çalışmalar yaptık ve üçlü sorumluluk yol gösterici kurallarını uygulama yönündeki kararlılığımızı ortaya koyduk.  Önümüzdeki dönemlerde Avrupa ve Dünya’da gelişen regülasyonlarla da su bazlı ürün kullanımının artış göstereceğine ve bu anlamda Zschimmer & Schwarz firması ile yapmış olduğumuz distribütörlük anlaşmasının ürün portföyümüz içinde özel bir yeri olacağına inanıyoruz” dedi